untitled_1482828395-2831966

Janë publikuar disa pamje nga përmbytja e anijes ku humbën jetën 30 futbollist dhe tifozë
Të paktën 30 persona janë mbytur pasi anija që po barte një ekip futbolli së bashku me tifozët e saj është fundosur në Lumin Albert në Uganda.

Anija e mbingarkuar, po barte 45 persona, nuk ishte mundur ta mbante drejtpeshimin për shkak se shumë persona kishin kaluar në njërën anë të saj, ka thënë policia për AFP, transmeton Express.

https://www.youtube.com/watch?v=N9OF8r_AXDA

SHPËRNDAJE