“Dua Lipa kërcënohet me vdekje” njofton agjencia  e lajmeve “Presheva Jonë” duke ju referuar burimeve te aferta te Dua Lipes. Këngëtarja 22-vjeçare ka zbuloi se nje tifozë  i i saj Taylor Swift kerkon koken e saj. Ky kercnim ndaj yllit te njohur te muzikes boterore vjen menjehere pasi këngëtarja shqiptare Dua Lipa kishte pergezuar 10-vjtorin e pamvaresis e se Kosovës dhe pasi ajo ka vizituar një nga xhamitë në Abu Dhabi, me ç’rast ka bërë edhe disa fotografi e mbuluar me shami.

 

YLLI MUZIKES BOTËRORE DUA LIPA: URIME 10-JETORIN KOSOVA IME ! 

...

Dua Lipa: Urime 10 vjetorin e Pavarësisë, shihemi këtë vit


Përmes rrjeteve sociale, këngëtarja ka uruar të gjithë duke theksuar fjalët “shihemi këtë vit”, që nënkupton se Dua vjen së shpejti në Kosovë..

Me një imazh ndarë nga klipi i fundit dhe me flamurin kombëtar e atë shtetëror në krahë, Dua shkroi këto fjalë “Urime t’gjthve 10 vjetorin e pavarsise! Shpresoj qe te festojme edhe shume e shume pervjetore se bashku. Kaloni sa ma mire ne keto dite te festes. Jom shume krenare qe jom Shqiptare. Urime dhe gezuar. Ju dua. Shihemi kete vit.

Dua Lipa është kthyer në një periudhë ankthi të jetës së saj. Kercnimet per vdekje, Dua Lipa  i ka konfirmuar sot edhe per disa media britanike. Këngëtarja shiptare nga Kosova qe jeton dhe vepron sot ne Britanine e Madhe ka shpjeguar se gjatë vitit 2016, gjatë një interviste video, ajo u pyet se kush preferonte midis Taylor Swift dhe Kanye West. “Muzika e Taylor është mahnitëse, por unë jam aq fanatik i hip-hopit që unë zgjedh Kanye,” ka thËne ajo. Përgjigja e saj e bëri Swifties të zemëruar. Ky i fudit ka kercnuar me vdekje koendetaren, yllin e mUzikes boterore Dua Lipa e cila sivjet nisi vitin me suksese ne aren e muzkes ndekrobëtare, shkruan agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

Gjatë intervistës së fundit për’ revistën ‘Rolling Stone’, ylli shqiptar i muzikës ka zbuluar se ka marrë kërcënime me vdekje pasi gjatë një interviste kohë më parë, kishte zgjedhur reperin Kanye West në vend të Taylor.

“Ata më kanë dërguar emoi gjarpërinjsh për tre ditë me radhë. Më thonin se shpresojnë që unë të vdes. Unë thjeshtë nuk kam thënë asgjë”, ka rrëfyer Dua. Ajo ka shtuar se kurrë nuk kishte menduar se ka mosmarrëveshje mes dy këngëtarëve kur i ishte kërkuar që të zgjedh mes tyre, shkruan më teJ “Presheva Jonë”

“As që kam menduar për grindjet e tyre. Kam menduar për muzikën e tyre dhe Taylor është mahnitëse, por jam një fanse e hip-hopit sa e zgjedh Kanye para të gjithëve”, ka deklaruar ajo. Dhe Dua kishte raporte mjaft të mira me Taylor para se të ndodhte kjo, pasi edhe kishte veshur bluzë e cila reklamonte turneun botërorë të Taylor-it “Speak Now Tour

Te perkujtojme se para dy jave Dua Lipa e ka fituar çmimin e parë në ceremoninë e sivjetme të Brit Awards.

Çmimi i parë që u nda në këtë eveniment muzikor ishte çmimi për Këngëtaren më të mirë britanike dhe atë e fitoi këngëtarja shqiptare. Në fjalimin e saj, ajo i ka falënderuar fansat e saj dhe menaxherët që kanë besuar te ajo, ekipin e saj, miqtë dhe familjet.

 

Për këtë çmim, 22-vjeçarja ishte në konkurrencë me Paloma Faith, Kate Tempest, Jessie Ware dhe Laura Marling.

Një këngëtar 22-vjeçar me origjine shipatzre nga Kosva me banim në Londër, Dia Lipa ishte muzikanti më i ndezur në U.K vitin e kaluar; tifozët përfshijnë Chris Martin dhe Bruno Mars të Coldplay; dhe e vetmja e vetme më e madhe, “Rregullat e reja”, ka më shumë se një miliard shikime në YouTube.

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa, me 21 shkurt ka shkruar historinë. Ajo ka fituar dy çmime në çmimet më të rëndësishme të industrisë muzikore në Britani, “Brit Awards”. Dua është shpallur “Këngëtarja më e mirë britanike e vitit” dhe “Depërtimi i vitit”. Fotografia është publikuar tek Daily Mail

 

 

 

SHPËRNDAJE