(AIK-Presheva Jone)

 

Tanë është bërë e zakonshme që në futboll derbit të zhvillohen në fushë dhe jashtë saj,sidomos gjatë afateve kalimtare kur gjigantët e futbollit kanë caqe të njëjta për transferime.

 

Braziliani Neymar është një sulmues tipik,I ri në moshë dhe I cilësuar si me mjaftë perspektivë. Futbollisti I Santosit,klub ky I cili non-stop nxjerr talent të rinjë ka refuzuar më parë një ofertë mjaft të madhe nga skuadra e angleze e Chelseas .

Mourinho është mjaft I interesuar për të gjithashtu edhe trainer I Interit,braziliani Leonardo,të dy këta trainer kanë kërkuar nga klubet rrespektive që të mos kurësehen për të sjellë këtë talent të ri të futbollit

SHPËRNDAJE