(AIK-Presheva Jone)

 

Me shumë emrave të cilët janë në listën për tu sjellë në Madrid si udhëheqës të sulmit për pjesën e mbetur të sezonit,tani është futur edhe bullgari Dimitar Berbatov

“Dimitar Berbatov është një sulmues I cili mund shumë lehtë të përshtatej në lojën tonë. Ai është I pjekur dhe është një zgjedhje efektive të cilën po e shqyrëtojmë me kujdes” është shprehur drejtiri sportive I klubit mbretëror Valdano

Reali i Madridit sic kanë raportuar burime të afërta me klubin është I gatshëm që ti ofroj Berbatovit kontratë të vlefshme 120 mijë euro në javë.

SHPËRNDAJE