Janë këto disa nga statistikat e klubeve finalistë të kupës së Spanjës,ndeshjet deri sa e arritën finalen dhe formacionet e mundshme.

 

Pas shumë muajsh gare për ta prekur finale,pengesa e fundit e klubit madrilène do të jetë Barcelona.

Prej kohës kur ka ardhur në Real Madrid, Mourinho është shprehur se do të bëjë maksimumin për ta fituar këtë kupë,dhe ai thotë se nuk do ta lëshojnë këtë rast të shkëlqyer.

 

 

 

 

Mendohet se këtë ndeshje portugezi si “sniper” për pasime drejt sulmit do ta përdorë të magjishmin turkogjermanin Ozill.

 

SHPËRNDAJE