(AIK-Presheva Jone)

 

 

Skuadra e Milanit pas sjelljes së Ibrahimovicit në gjirin e skuadrës me sa duket po e sheh se rritja e lojës fizike në sulm po e rrit edhe potencialin e klubit dhe kështu po mendon që suedezit tia bashkoj edhe Ballotellin.


“Krerët e klubit millanello janë të gatshëm që në këmbim për ta rikthyer Ballotellin në Milan por tani në Milanin e vërtetë,ta fusin edhe supersulmuesin Alxandre Pato. Kjo do të bëhet sipas mediave italiane për të ulur cmimin e afrikanit”

Nëse City nuk do të pranojë ta kenë Paton atëher është Karlo Anceloti i cili e dëshiron prej kohësh futbollistin brazilian me të cilin ka punuar bashkë kur të dytë ishin te Milani,në mënyrë që të mbledhin  të paktën 30 mln euro e më pas të drejtohen me ndonjë ofertë për Ballotellin.

SHPËRNDAJE