Ndeshja e Atalantës kundër Gjenovës është e katërta në Serinë A, që anulohet për shkak të borës dhe motit të ngrirë.

Zyrtarët në Bergamo shtynë ndeshjen pas dy vonesave në fillimin e saj, ndërsa bora e dendur ka mbuluar qytetin verior italian.

Liga italiane e futbollit ka anuluar edhe ndeshjet në mes të Bolonjës e Fiorentinës si dhe atë të Sienës kundër Katanias, të cilat ishin paraparë të mbaheshin pas asaj në Bergamo.

Edhe Juventusi ka shtyrë të martën ndeshjen kundër Parmës, për shkak të borës së dendur.

SHPËRNDAJE