Beograd, 27 maj  -Një shpërthim i fuqishëm tronditi pak para 23 orë, në afërsi të qendrës “Business Center Ju” në rrugën Mihajla Pupina ne Beograd, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” duke ju referuar mediave serbe.

 

Bombë n’midis Beogradit, banoret e kryeqytit serb ne panik: Menduam se na ra NATO serish

Shperthimi, siq raprtojn mediat serbe, ndodhi disa metra afër  banesës së  presidenti akutla Tomislav Nikolic (“Grunulo blizu Nikolićevog stana,niko nije povređen“). Disa sypozojne se bomba mund te jete hedhur nga shqiptaret e Beogradit, sepse presidenti serb koheve të fundit ju kishte shpallur lufte me gjthe birin e tij shqiptareve ne Kosove,. njëkohesisht duke diskriminuar ata ne Luginën e  Preshevës

Pranë YUBC, në një qendër ndërtimi Maksima, të famshëm të shumta kanë shtëpitë, duke përfshirë edhe Presidentin aktual Tomislav Nikoliq, ish-ministrit Mllagjan Dinkiç,

Nga ky shpërthimi, pe cka qytetaret flasin se duke te ishte bombe  nuk ka të plagosur.

Një bombë u hodh në qendër te””Business Center Ju”. qyteraet e rasti kane ikur shpejte, jane fshehur dhe futur ne shtëpia e dikush neper podrume. Disa kishin menduar se i ra NATO serish Serbisë. Nga ky ky shpërthimi në ndërtesat përreth iu thyen shume  dritare e dyer.

Ndërtesa kishte shkaktuar më shumë dëm. Një hetim në vendin e ngjarjes është në vazhdim.  Në vend, doli shpjejete  e shpejte policia dhe ambulanca.

SHPËRNDAJE