(AIK-Presheva Jone)

 

Pas një fillimi të dobët edhe të këtij sezoni të dytë në Madrid sulmuesi Francez Karim Benzema tani ka shancin të tregoj vetën  kur është lënduar Gonzalo Higuain dhe kur thuajse e tërë barra e golit është mbi supet e tija

“Unë e pranoj atë se nuk jam përpjekur aq sa është dashur për të arritur dhe gjetur formën time më të mirë,por e konsideroj si të rëndësishëm faktin se unë tashmë jam duke fituar shpejtësin time me dhe pa topin” ka thënë Francezi

“Tifozëve të reali unë nuk mund ti garantoj se cdo ndeshje do të shënoj nga tre gola sepse nuk i dihet,por besoj dhe do të përpiqem që ajo më e vogla që mund të jetë për një sulmues që të shënoj së paku një gola” ka përfunduar Benzema

SHPËRNDAJE