1099-el-clasico-2016-msn-vs-bbc

El Classico’ është afruar dhe ethet e derbit më të madh në botë në futboll po rriten nga minuti në minutë.

Barcelona e ka shansin e fundit për tu rikthyer në garë për titull, ndërsa Real Madridi shansin ideal të ikë larg me pikë, për të kryesuar i vetëm në La Liga.

Për këtë bastoret e kanë favorizuar skuadrën katalonase fitoren e të cilës e kuotojnë me 1.85. Barazimi llogaritet me koeficient 4.20, aq sa llogaritet edhe fitorja e Real Madridit.

Natyrisht kuotë e madhe kjo për një skuadër si Real Madridi.

kv

SHPËRNDAJE