Ballina Lajme Aktuale Arifi i Presheves thote se “s’kam qenë në dijeni për këto “vezba”....

Arifi i Presheves thote se “s’kam qenë në dijeni për këto “vezba”. Por kur takohet me gjeneral serbe, per cfare ai bisedon?

0

Preshevë, 29 mars  -“Prvi covek” siq njihet i Preshevës Shqiperim Arifi nuk pasak dine se cfare po ne shtëpine e vetë?!. Ai vete e pranon se lajmin per aeroplanet mbi Presheve e paska mesuar nga mediat, te cilin lajm e dhane mediat serbe dhe tjera ne Blakna, duke ju referuar burimeve te agjencise se lajmeve “Presheva Jonë”. Shqiperim Arifi thote se “skam dijte gjë për këto “vezba”. Ate shpesh e kemi pare ne takime dhe foto me ushtarak te larte serbe. Por, tash shtrohet pyetja,  ai kur takohet me gjeneral serbe, a thua ai per cfare temash bisedon me ta? Sigurisht jo per “goluba” apo praz, kanalizime e ujera fekale. Manevrat e tilla ushtarake nuk pergatiten sot per neser, por sigurishjt nje vit përpara..

Résultat de recherche d'images pour "shqiprim arifi gjeneral"Në një deklaratë në rrejtët sociale kryetari i komunës së Preshevës Shqiprim Arifi ka thënë se autoritetet lokale nuk ishin njoftuar për këtë stërvitje duke thënë se fluturimet kanë shqetësuar qytetarët.. Arifi, përmes një postimi në Facebook, ka theksuar ashtu siq kishte raportuar “Presheva Jonë” se “veprimet e tilla shtojnë pasigurinë dhe ankth tek shqiptarët në Luginën e Preshevës.”

Zoran Stankoviç për situatën në Kosovë: Siguria në Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë të qëndrueshme. Ngjajshem ka thene edhe kretari aktual i Presheves Shqiperim Arifi, kane raportuar mediat serbe, transmeton agencia e lajmeve “Presheva Jonë”.

Kjo e fundit ka shkruar se keto deklarata dalin mu në kohen kur sot rreth ores 14:30 Serbia sapo ka “promovuar” mbi vendbanimet shqiptare ne brezin kufitar me Kosoven, ne Medvegje, Bujanoc dhe Presheve aeroplanet luftarak. Bëhet fjale per 4-5 aeroplanë “J-22 orao” te dhurura dite me pare nga Bjellorusia, njofton agjencia  e lajmeve “Presheva Jonë”

Sidoqoftë, Kryetari i Trupit Koordinues për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë Zoran Stankoviq ka thënë sot se gjendja e sigurisë në këto komuna është e qëndrueshme.

SHPËRNDAJE