albgennAlbin Kurti ne Zvicër, takime me mërgimtaret shqiptare ne Gjenevë, Lozanë dhe Cyrih

Alibin Kurti ne Gjeneve. Ndiqni ketu te Presheva Jone,  tbkimin drejpersedrejti  me bashkatdhetaret tane ne Zvicer. Albini flet edhe per Presheven

 

Gjdeneve, 22maj , – Qendra e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Zvicër ka organizuar një varg takimesh ne mes delegacionit te Lëvizjes VETËVENDOSJE dhe bashkatdhetarëve ne Zvicër. Takimet me bashkatdhetarë do të mbahen në Lozanë, Gjenevë dhe Cyrih, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” nga Zvicra. Takimi i Albinit Gjeneve ka nisur para ca minutash.
“Ju njoftojmë se nga data 19 deri me 22 maj, një delegacion i Lëvizjes VETËVENDOSJE! i kryesuar nga Albin Kurti do qëndrojë në Zvicër..” thuhet ne nje njoftim te VV me seli ne Gjenevë , transmetj agjencia e lajmeve “Presheva jonë”
Sipas njoftimit, pjesëmarrës në takime do të jenë : Albin Kurti, Albulena Haxhiu, Salih Salihu dhe Sami Kurteshi.
Lausanne :
E shtunë 21 maj 2016, ora 18:00, Club Alpin Suisse, Rue Charles Monnard 6 – 1003 Lausanne.
Genève :
E diel 22 maj 2016, ora 13:30, SALL DES FÊTES DES AVANCHETS, Rue François–Durafour 17 – 1220 Avanchets.
Zürich:
E diel 22 maj 2016, ora 19:00, Volkshaus, Weisser Saal, Stauffacherstrasse 60 – 8004 Zürich
Ju mirëpresim
Qendra e Lëvizjes VETËVEDOSJE! në Zvicër.

 

SHPËRNDAJE