Bujanoc, 24 tetor -Nje ri nga Presheva, me shtetësi belge, vdiq dje në një aksident me veturë.  Tragjedia ndodhi në rrugën në fshatin Karadnik afër Bujanovcit, kur automjeti i tij BMW fluturoi nga rruga dhe u përmbys, njfton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” duke ju referuar burimeve te policisë lokale.

Sipas Drejtorisë së Policisë së Vranjës, tragjedia ndodhi 45 minuta pas mesnatës. Bëhet fjalë për një djalë të moshës 29 vjeçare nga Presheva.

 

SHPËRNDAJE