Preshevë, 1 shkrut -Këshilltari i zëvendëskryeministrit të parë dhe shefit të diplomacisë Ivica Daçiq dhe ish kryetarit të bashkisë së Vranjës, Zoran Antic, u plagos në një aksident trafiku pranë Kragujevcit, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

Ai nuk është i kërcënuar nga jeta dhe ekzaminimet e hollësishme mjekësore janë në proces. Sipas informatave jozyrtare, ai mori shkurtime më shumë për person.

Antiç u kthye me kolegët e tij të partisë nga varrimi i babait Ivica Daçiq.

Rrethanat e një aksidenti të trafikut ende nuk janë shpallur.

SHPËRNDAJE