(AIK-Presheva Jone)


Transferimi i parë dhe i fundit për këtë afat kalimtar tek Barcelona Ibrahim Afellay shprehet se është jashtëzakonisht i kënaqur që gjendet tek Barca,tek klubi më i mirë në botë.
Ibrahim Afellay,ish-mesfushori i PSV Eindhovenit është transferuar ditë më parë tek gjigantët e Katalonjës dhe ai mendon se do të përshtatet mirë në strukturën e klubit i cili e kontrollon si askush tjetër topin.
“Kur isha fëmij ëndërroja që një ditë të luaja atje (ne CAM NOU) por atëher ajo ishte thjeshtë një endërr përderisa sot ajo ëndërr ka mar jetë dhe unë së shpejti do të veshë fanelën e klubit të ëndërrave të mia”
“Barcelona nuk është thjesht një klub futbolli,ajo është gjithqka ,një akademi kulturore e cila vërtet të kënaq,atje nuk luhet thjeshtë për ta fituar një ndeshje por për të kënaqur tifozët  të cilët për futbollistët gjithmonë kanë mbështetje 100%” ka përfunduar Afellay
SHPËRNDAJE