Gjendja e fushes së stadiumit te kryeqytetit “Fadil Vokrri” duket e renduar paksa, kjo per shkak te intensitetit te ndeshjeve te zhvilluara se fund, per kete arsye nga FFK kane dale dhe po merren me kete qeshtje.

Vet i pari i federates, z. Ademi ne nje prononcim per “Klan Kosova” ka fol rrethe puneve qe po behen aty ku ka thene se po behet me e mira e mundshme per nderrimin e barit fillimisht te pjesshem, e deri ne mars te teresishem te fushes, ku sipas z. Ademi, bari i cili po hiqet nga “Fadil Vokrri” do te dergohet ne fusha tjera neper Kosove, varesisht ku eshte nevoja me e madhe.

https://fb.watch/a20_QONPl9/

SHPËRNDAJE