Kur jemi ne prag te festave te fundivit, pra ne kohen e pushimeve, nje surprize te kendshme i eshte bere presidentit te Federates se Futbollit te Kosoves z. Agim Ademi nga ylli i kombetares, fantazisti Edon Zhegrova i cili ka ardhur nga Zvicra per pushime ne Kosove tek familja, me c’rast e ka takuar edhe te parin e FFK-së.

Ata kane bisueduar bashke per punes ne federate e ne kombetare, per formen e mire neper te cilen po kalon Zhegrova me Bazelin ne Zvicer, e te cilen pritet ta reflektoje edhe me Kosoven ne ndeshjet e rradhes qe na presin.

Do kujtuar se presidenti Ademi, futbollistet i konsideron si nje familje, nje detaj interesant eshte se ata te gjithe se bashku me presidentin e kane nje grup te perbashket ne WhatsApp ku kominikojne per gjithcka ne vazhdimsi mes vehte.

Postimi i plote i z. Ademi:

Gjithmonë kënaqësi kur takohem me futbollistët e Kombëtares tonë e sidomos befasishëm. Sot talenti ynë Edon Zhegrova erdhi për të më vizituar me çrast edhe biseduam për formën e tij të mirë dhe futbollin në përgjithësi. Bashkë me festat e fund vitit I uroj shëndet dhe suksese në skuadrën e tij te Baseli e veçanërisht me Kombëtaren e Kosovës.

SHPËRNDAJE