Zurich, 25 qershor -Nje grup huliganesh serbe prej 20 vetash pas humbjers se Serbise nga Zvicra, dy kembet e arta te dy kosovareve, ata tentuan ta dhezin flamurin e Kosovës, por nuk mundën, pas nje intervenimi te shpejte si vetetëma të një shqiptari i cili me pas pësoi, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” nga Zvicra e cila sjell edhe një video.

Nje shqiptare perballe 20 serbëve shpeton flamurin, ju rremben si shponje nga dora.. VIDEO Por kjo sakrifice shptari i kushtoi, sepse ai u rrash nga hliganet serbe dhe eshtze shtrine spital. Për ket sulm vandal eshte njoftuar edhe policia, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

 

Autori i kesaj video nje gjerman, ne fb e tij ka shkuar: 

“Pretty trim .. 20 njerëz në një!..Veprim tipik i tifozëve serbë, nëse nuk tregoni performancë në fushë, atëherë ju duhet të “këndoni dhe të vrisni të gjithë shqiptarët”, të flakni flakët dhe të shkoni për grupe të vetme në grupe.”

“Ganz schön mutig.. 20 Leute auf Einen!.. Typische Aktion von serbischen Fans, wenn man auf den Platz keine Leistung zeigt, dann müssen sie „bringt alle Albaner um“ singen, Fahnen verbrennen und auf einzelne Personen in Gruppen losgehen.”

 

SHPËRNDAJE