Zyrtare: Barcelona kërkoi që Neymar të luajë në El Clasico, vjen vendimi nga Federata!

Neymar do të mungojë në ndeshjen ndaj Real Madridit.

 

Shkalla e Ankesave ka refuzuar apelimin e Barcelonës, që kërkoi zbutjen e dënimit për Neymar.

 

Kërkesa e klubit katalunas është vlerësuar si e pabazë dhe është refuzuar,

Në këtë mënyrë, Neymar do të mungojë në El Clasicon e së dielës.

 

Ai u ndëshkua me karton të kuq në ndeshjen ndaj Malagas.

 


Nuk ka komente

Bëhu komentuesi i parë!

Komentoni