Pele: Neymar është futbollisti më i mirë në botë

Pele ka lëshuar deklarata të tjera të çuditshme, ashtu siç bën gjithmonë. Ish-legjenda braziliane e futbollit ka dhënë mendimin e tij se kush është futbollisti më i mirë në botë, mendim që nuk është i njëjtë me atë të shumicës së specialistëve dhe tifozëve.

“Argjentinasit thonë që Messi është më i miri. Ai është një yll i futbollit, jam dakord. Por, për të qenë më i miri fillimisht duhet të kalojë nivelin e Neymar”, theksoi Pele për një televizion brazilian.

Neymar luan me ish-ekipin e Pele (Santos) dhe legjenda braziliane gjithmonë ka thënë se sulmuesi i ri është pasardhësi i tij dhe se nuk duhet të luajë në Europë për të treguar që është më i miri në botë.

Gjithashtu Pele foli për rivalitetin me Maradonën, por kësaj radhe theksoi se rivaliteti ka lindur nga një gabim i gazetarëve sportivë.

“Gjithmonë keni folur për rivalitetin mes nesh, por unë nuk kam qenë kurrë rival me të sepse unë isha sulmues, ndërsa Maradona mesfushor”, deklaroi Pele.


Nuk ka komente

Bëhu komentuesi i parë!

Komentoni