zyrtare-james-rodriguez-lojtar-i-realit_hdReal Madridi ka konfirmuar kompletimin e transferimit të James Rodriguez nga Monaco për 88 milionë euro.
Kampioni i Evropës është lidhur me transferimin e kolumbianit gjatë Kampionatit Botëror dhe tashmë gjithçka ka përfunduar dhe ai do të luajë në Santiago Bernabeu nga sezoni i ri.

23-vjeçari ka nënshkruar kontratë afatgjate me Los Blancos deri në verën e vitit 2020.

James e ka filluar karrierën profesionale te Envigado, ndërsa ka veshur fanellat e Banfield dhe Porto, para se t’i bashkohej Monacos për 45 milionë euro në sezonin e kaluar.

23-vjeçari është transferimi i dytë i Realit në këtë afat kalimtar pas Toni Kroos nga Bayern Munichu.

James kalon testet, në pritje të zyrtarizimit
James Rodriguez është thuajse lojtar i Real Madridit, pritet të bëhet vetëm zyrtarizmi i tij.

Mesfushori kolumbian iu është nënshtruar ekzaminimeve mjekësore te Los Blancos dhe më pas do ta nënshkruajë kontratën.

Ditë më parë, Los Blancos arritën marrëveshje me Monacon për blerjen e 23-vjeçarit për 88 milionë euro.

Pas negociatave të klubit me lojtarin, palët janë pajtuar që të ndodhë transferimi dhe pas testeve mjekësore, do të presim edhe konfirmimin zyrtar.

SHPËRNDAJE