Pamje nga vendi i ngjarjes, ku u vra shtatëvjeçari nga Kosova

Të enjten rreth orës 12:45 një djalë 7-vjeçar në St Galler-Ring në Zvicër ka ndërruar jetë pas që ishte therë për vdekje nga një 75 vjeçare.

Presoni i dyshuar është arrestuar nga policia zvicerane, pasi që u vetdorëzua në Polici.

E dyshuara pas sulmit ndaj shtatë vjeçarit ishte larguar nga vendi i ngjarjes, shkruan “Bota sot”.

Në rrjetet social familjarët e Iliasit M. (7-vjeçari) kanë shpërndarë fotografit e tij, të cilët janë shprehur të tronditur nga humbja e tij e papritur dhe janë lutur për shpirtin e tij.

SHPËRNDAJE