Résultat de recherche d'images pour "Kosovare bei Streit schwer verletzt"Oberengstringen-ZH:, 8 nentor  -Në një mosmarrëveshje mes disa njerëzve, një i ri u plagos rëndë në Oberengstringen të martën mbrëma. Katër kriminelë të supozuar u arrestuan, njofton agjencia e lajmeve “Presheva jonë” nga Zvicra duke ju referuar burimeve të policise kantonale (ZH)

 

Pak pas orës 18:30, një raport u prit në qendrën e operacioneve të policisë kantonale në Cyrih se kishte një mosmarrëveshje mes disa njerëzve në Rauchackerstrasse. Pas mbërritjes së forcave të armatosura menjëherë të armatosura, një njeri i ri shtrihet pa ndjenja në tokë.

21 vjeçari Kosovare duhej të dërgohej në spital me lëndime serioze në kokë. Tetë pjesëmarrës u dërguan në stacionin e policisë për sqarime.

Pas intervistave me pjesëmarrësit, katër autorë të supozuar u arrestuan. Të arrestuarit janë katër zviceranë në moshën 19 dhe 25 vjeçare. Ata më pas i ushqehen prokurorit.

SHPËRNDAJE