Kjo vjen menjëherë pas një vendimit  të ndërrmarë nga Gjykata Federale e Drejtësisë (OFJ) për shkak se personi në fjalë ka bërë një seri  abuzimesh  seksuale me fëmijët e tij , njofton agjencia informative kombëatre “Presheva Jonë” duke ju referuar “20 minutes” dhe mediave tjera zvicerane

Gjenevë, 30 jana/AIK-Presheva Jonë

Një qytetar me origjinë nga Kosova  (55 vj.)  është bërë object dëbimit nga autoritet helvetike pas një vendimi  të Gjyqit Federal për Drejtësi (OFJ) i cili akuzohet  për një varg  abuzimesh seksuale me fëmijët e tij., njofton sot “St.Galler Tagblatt”. Kosovari 55 vjeçar sipas kësaj gjykate, ka abuzuar seksualisht  me vajzën e gruas së tij zviceranen dhe shoqen e saj, që të dyja kur ishin në moshën dhjetë vjeçare.  Sipas autoriteve zvicerane të drejtësisë, ai ishte dënuar nga Gjykata kantonale  (St.G) në nëntorin e  vitit 2008 me kusht prej 18 muajsh burgim. Dhe gjithë keto vepra të këtij mesoburri kosovarë, ka bërë që Departamenti për Migracion (ODR) me seli në Bernë ja kishte eleminuar automatikisht lejeqëndrimin (C) e përhershëm në këtë vend nga  viti 2009, për abuzim seksual dhe për materiale pornografike të fëmijë të cilët ju janë gjetur në banesën e tij.

Jo vetëm kaq,  arsye tjera për largimin nga Zvicra të këtij pedofili pas 13 vjetësh qëndrimimi në këtë vend, është fakti se ai nuk kishte kurrëfarë shenjash integrimi as në jetën e përditshme e as në atë profesioonale, cka ka rezultuar me dëbimin e tij nga ky vend në drejtim të Prishtinës, ku atje ka  familjen e tij, kupto edhe tri vajza të rritura.

————————————–

 

JA EDHE KOMENTET E JUAJA:

 • Albion B Emini, Rei Grori, Dea Sali et 444 autres personnes aiment ça.
 • 2 partages
  • Xhulio Pepaj me e djeg te gjalle… pak e ka… meriton me e copetu e me ja qit qenit me e hanger

   Il y a 3 heures · 10
  • Jorii Paloka TURP

   Il y a 3 heures · 3
  • Brunilda Mala Mala bobo nam o zot ca behet kan shkalluar njerzit

   Il y a 3 heures · 1
  • Ate Tollakumeriton te varet ne litar plera e shekullit xx1

   Il y a 3 heures · 2
  • Korcari Flokgjat jeton akoma nuk vret veten me mir i degjeneruari…

   Il y a 3 heures · 1
  • Florent HaxhijajXhulio jo more qenit se tani edhe qeni shkon bubat i perdhunon leje ma mire qashtu let kelbet.

   Il y a 3 heures · 1
  • Benny BlanchoTe kishte ndodhur ne arabi kan pas me e hull nga mali

   Il y a 3 heures
  • Hekuran Berisha‎55vjeq buri papapap po ska bura mo krejt mashqi jon puuuuuuuuu

   Il y a 3 heures
  • Veton Kamberipo kush o ky mut qitjani ftyren edhe emrin mbiemrin se ky tash ka shku ne prishtin i sakaton fmija atje

   Il y a 3 heures
  • Burim LulajVrajeni ket qen sen sju vyn as ne kosov ky mut

   Il y a 3 heures
  • Skender LekajVdekje pun e paster a duhet te vuaj sikur ato viktimat

   Il y a 3 heures
  • Agim ZekaShkoni shkoni ne Europe por gjithe semundjet e saj do tu ngjiten.

   Il y a 3 heures · 1
  • Jeta Prestreshi-Vrajolli E mjera Kosove…

   Il y a 3 heures
  • Adelina Mustafa oh zot kush esht ky njeri nga svicra??e meriton nje kallash nkryhe more pa ftyr…

   Il y a 3 heures · 2
  • Adelina Mustafa Schande ist das für kosovo.

   Il y a 3 heures · 2
  • Besim Krasniqi E more zot mbrrinem edhe ketu a!!!!!

   Il y a 3 heures
  • Vajza Nga Shqiptaria epo i jep zoti zvicren atij plehre dhe jo nje tjetri qe do e cmonte

   Il y a 2 heures
  • Abii Nuredini po mir ja bojn zivcerant 😀

   Il y a 2 heures
  • Liridon RedzepiUere scheiss Chinese erschüset de Typ

   Il y a 2 heures
  • Jimmy Milla Kta njerz nuk duhet ti mbroj ligji, kta lloj njerzish te smur a po jo nuk meritojne te drejtat e njeriut e as te kafshve , per arsye se ky nuk eshte njeri e as kafsh, e ky lloj ekzemplarit nuk duhet as me e denu. Duhet perdor per laborator me i dhan me hanger e me pij sa te doj e me i bere edhe trasfuzion gjiakut nese eshte nevoja pse jo, duhet me e majt gjiall sa ma shum qe te vuje sa ma shum. Nuk bahen flliqsira te tilla FEMIT JAN TE SHEJT E NUK PREKEN, Jam kunder dhunes ndaj fmive e grave , jam pro laboratorit per te gjith ata qe perdorin dhun seksuale mbi femi e gra
SHPËRNDAJE