Zezikonit (TG -Trupi i pajete i vajzes së re te mbështjellur në një tepih eshte gjetur nga pronari i pyllit, Manfred Hunziker, eshte kjo  serbja Isabella T njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” duke ju referuar burimeve te policisë.

Mbetjet e gjetura javën e kaluar në një pyll të Zezikonit (TG) mund të identifikoheshin. Policia bën thirrje për dëshmitarë.

Padyshim nje ngjarje e trishtueshme  për të afërmit e Isabella T: Policia kantonale e Thurgaut ka mundur ta identifikoj kufomën e gjetur javën e kaluar në pyjet e Zezikonit (TG). Siç kishte dyshuar gazeta “Aargauer Zeitung” se kjo vjaze e re ishte zhdukur para tre muajsh. Serbja ishte pare herne efundit me  3 nëntor pranë Langstrasse, një lagje e Cyrihut.

 

Hetimi në progres

Shkaqet e vdekjes së tij janë ende të panjohura. Është gjithashtu e panjohur se ku dhe kur vajza e re vdiq. Hetimi kryhet nga policia kantonale e Thurgaut dhe Prokuroria Publike e Bischofszellit. Policia ka nisur një thirrje për dëshmitarë.

E gjithë kjo është e njohur për momentin: trupi i Isabella T. u mbështjellë në një qilim, pastaj u depozitua në pyll rreth Krishtlindjeve.

SHPËRNDAJE