Résultat de recherche d'images pour "Bonstetten albanais"Zurich, 5 prill -Gjykata Federale fshiu të gjitha ankesat e ankuesit, një 43 vjeçar shqiptar i cili kishte ekzekutuar në vitin 2009 një debitor me një plumb në kokën e tij. Gjykata Federale konfirmon dënimin e përjetshëm të vrasësit të Bonstetten (ZH). Në vitin 2009, shqiptari 43-vjeçar gjuajti një njeri në kokë që i detyrohej atij rreth 30,000 euro, njfotn agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

Në një aktgjykim të lëshuar të enjten, Tribunali Federal hoqi dorë nga të gjitha ankesat e Ankuesit. Gjykata shikoi hollësisht se çfarë ndodhi dhe kur viktima vdiq.

I dënuari pretendonte se ai ishte kthyer në Itali në kohën kur kishte nododhur vrasja.

Një tjetër vrasje në Itali

Në vendimin e saj, Gjykata Supreme e Kantonit të Cyrihut ishte mbështetur në të dhëna dhe deklarata të ish-shokut të autorit. Ajo kishte marrë një vend në pjesën e prapme të makinës në të cilën viktima ishte vrarë dhe kishte qenë dëshmitarë në të gjithë skenën.

Në janar 2009, i dënuari kishte shkuar për të marrë borgjlinë e tij me makinë, për të folur për borxhet. Këto shuma erdhën nga trafikimi i drogës. Diskutimi u përshkallëzua dhe autori mori një pistoletë dhe qëlloi pasagjerin e tij. Ai kishte hequr qafe trupin në një luginë. Miku i saj më pas u përpoq të ikte, por vrasësi e kishte vënë armë në kokë dhe e kërcënonte me vdekje.

Aktualisht, personi i dënuar po vuan dënimin 10-vjeçar në Itali për një vrasje tjetër. Ai pastaj do të ekstradohet në Zvicër ku një lirim me kusht mund të konsiderohet vetëm pas 15 vjetësh. (aktgjykimi 6B_812 / 2018 i 15 marsit 2019)

SHPËRNDAJE