vllllKëngëtari Arif Vladi në nje interviste mbreme në RTV21 në emisionin “Odeon” të Naim Abazit ka thënë se nuk e dëshiron një dekoratë nga Hashim Thaçi pasi Presidenti i ri i Kosovës ishte zgjedhur duke e ruajtur policia me kallashnikov, transmeton agjencia e lajmeve “Presheva jonë”

 

Arif Vladi ky zëdhënësi i lirisë dhe UCK-së

Vladi, këngetari yne i njohur i UCK-së dhe lirise ne Kosovë  ne vazhdim eshte pyetur se pse nuk është i dekoruar prej oresidentit koodsvar, ai lidhur me ekte ka shpjeguar se   “I them nje ministri te Thcit a njeh Rexhen dhe kalin e tij. Duke i hapur syte ai ma tha, po.. Atëhere pse Rexha me kalin e tij jane bere dhjtra kipe kurse per Adem Jasharin asnjë klip?! a sêshte  ky turp për shtetin, per qverin e Kosovës?! Kurse sertet fare pa apsur heronj, ata  e prodhonjnë nga dheu e ne e kemi pasur heronj te gjallë i cli ju beri rrezistnce tyte me tyte,  fyt për fyt me ushtrine serbe dhe injorjmë ?!..”

“Mua më ofendon një dekoratë eventuale nga Hashim Thaçi, nga një president që është zgjedhur duke e ruajtur me policë e kallashnikovë”

Vec kesaj kengetari i njohur shqiptar qe shumica e qujane kengetar hostorik meqe njihet si zedhens i ilirise dhe UCK-së ne kete interviste ka pohuar se “kta poltikaj e sotem kosovar xhelozojne, urrejne njeri me tetrin. Ne Kosove urrehen me se shumti Ramush Haradinaj familja e te cilit derdhi gjak dhe dhane jeten për lirin e Kosovës nga Ismajl Haradinaj deri tek Ramushi..”  trasnmeton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

 

SHPËRNDAJE