Mesfushori, Granit Xhaka ka realizuar në humbjen, që skuadra e tij, Monchengladbach e pësoi para adhuruesve të vet ndaj, Nurnbergut.

Borusia Monchengladabach është befasuar në shtëpi nga skuadra e Nurnbergut, e cila e mposhti me rezultat 3:2, duke ia shkaktuar humbjen e parë skuadrës së Granit Xhakës në këtë edicion. Futbollisti shqiptar i Zvicrës, luajti për gjatë tërë 90 minutave, ndërkohë që në minutën e 53-të u shënua edhe në listën e realizatorëve. Ai barazoi rezultatin në minutën e 53-të, kur rezultati ishte 2:1 në favor të udhëtuesve. Por vetëm dy minuta më vonë Nurnebrgu riktheju epërsinë nëpërmjet Hiroshi Kiyotake, me të cilin rezultat edhe përfundoi takimi. Që nga fillimi i varjet se vendasit do ta kenë mjaftë të vështirë në këtë përballje, duke u gjendur në disavanatsh prej dy golave me shënimet e Timm Klose (17’) dhe Simons (25’). Ndërkaq golin e parë për Gladbach e kishte shënuar Luuk de Jeng në finish të pjesës së parë. Pas këtij takimi Gladbach mbetët në kuotën e katër pikëve, ndërkaq Nurnbergu ka gjashtë pikë.

SHPËRNDAJE