(AIK-Presheva Jone)


Regjisori I lojës së Barcelonës,spanjolli Xavi Hernandes ka thyer rekordin e radhës për klubin blaugrana duke arritur rekordin e 500 ndeshjeve me klubin katalunas dhe shprehet se nuk ka shanca të ndërroj ambient kurrë

“Nuk mund ta imagjinoj asesi veten duke bartur një bluzë tjetër e cila nuk është e Barcelonës,këtu kam luajtur gjatë tërë jetës time dhe so të luaj gjatë tërë jetës time deri sa jam I nevojshëm për këtë grup të mrekullueshëm futbollistësh “ është shprehu Xavi

Hernandes gjithashtu ka folur edhe për rëndësin e topit të artë për të duke thënë se “nuk më intereson aspak topi i artë,ai nuk do të më ngris e as nuk do të më ul,unë si e fitova,si se fitova do të jemë ai Xavi,do të luaj futbollin e njëjtë” ka përfunduar mesfushori spanjoll

 

SHPËRNDAJE