Ballina Lajme Rajoni Vuçiç: Zgjidhje e tanishme për Kosovën eshte njohja, por ne nuk...

Vuçiç: Zgjidhje e tanishme për Kosovën eshte njohja, por ne nuk do të bejme ketë!

1

vuucccPreshevë, 10 gusht  -Vuçiç: Zgjidhje e tanishme për Kosovën eshte njohja,  por ne nuk do të bejme ketë” (“Vučić: Trenutno rešenje za Kosovo je priznanje, ali mi to nećemo“) me ket titull kane dalur dis amedia ne Serbi  reth ekspozetut te mandatorit te qeverise se re te Serbise ne kuvendin e ri serb ne Beograd, njofton agjencia e lajmeve “Presheva jonë”

Megjithatë, qeveria “nuk mund dhe nuk do ta bëjë këtë”, tha kryeministri serb në Asamblenë Kombëtare të mërkurën.

“E vetmja zgjidhje e menjëhershme për Kosovë dhe Metohi për të thyer “nyjen gordiane” do të ishte që qeveria serbe ta njoh atë”, thotë Aleksandar Vuçiq.

Megjithatë, qeveria “nuk mund dhe nuk do ta bëjë këtë”, tha kryeministri serb në Asamblenë Kombëtare të mërkurën.

Vuçiq ka thënë se shumë serbë nuk e kanë idenë se ku ndodhet Drenasi dhe se a jetojnë atje serbë.

SHPËRNDAJE