stpolPolicia austriake sot ka gjetur nje serb 30-vjeçar te vdekur me duart dhe këmbët të lidhura vdekur në banesës së tij në qytetin e Salzburgut (“Dort fanden die Beamten den gebürtigen Serben mit Kabelbindern und Klebeband an Händen und Füßen gefesselt in der Badewanne. “) Ai gjithashtu kishte lëndime të fytyrë, njofton agjencia e lajmeve “Presheva jone” duke ju referuar burimeve te policise.

 

Policia e Shtetit ka nisur hetimet për vrasjen. Babai i të vdekurve kishte disa orë më parë qe kihste  raportuar në polici per vrasjen e të birin e tij Abgängigkeit, ka njoftuar policinë Salzburg. Motivi dhe shkaku i vdekjes ende nuk dihen, dhe i riu kishte lëndime të dukshme në trupin e tij dhe fytyrë.. Viktima jetonte vetëm në banesë, por ketë vere kishte ne plan te martohej.

 

SHPËRNDAJE