???????????????????????????????

Bujanoc, 11 korrik  -Dy të rinj nga Lugina e Preshevës u përpoqën për të kontrabanduar gjatë fundjavës tre kilogramë drogë (heroinë)  të paluar në 12 paketa, të fshehura nën frenin e dores (afer ndërrimit te shpejtesive), njofton agjencia e lajmeve “Presheva jonë” duke ju referuar njoftimeve nga autoritetet e doganës.

Shoferi i “Mercedes ML” me targa VR-Vranjë, 30 vjeç pasagjer dhe shoqerusesi i tij nje 48-vjeçar, ishin nisur për të shkuar në Zvicër për të blerë një makinë dhe ne gogane jane hsprehur se  nuk kane  asgjë për të raportuar.  Por te dyshuar, vetuar  e ytre eshte derguar ne saknet te cileve droga ju eshte gjetur nga policia serbe ne Batrovci rruges për ne Zvicer, afer Shid-it ne kufirin mes Serbise dhe Kroacise.

Shoferi dhe pasagjeri pasi ju eshte kosnfiksuar droga dhe vetura, ata  jane paraburgosur te cilet duhet te japin pergjegjesi para prokuroti per sasine e drodes ne fjalë

SHPËRNDAJE