Aleanca Kosova e Re sot po mban Kongresin e katërt zgjedhor. Ky<retarui i VV me bashkëpunëtorë nderon Pacollin në Kongresin e partisë, por bëjnë një veprim ndryshe nga tjerët! Visari dhe Donika nga VV s’ja fut himnit te Kosoves “multietnike”. Ata thone se dihet se cili është flamuri dhe hymni jonë kombëtar, shkruan agjncia e lajmeve “Persheva Jonë”
Në këtë kongres përveç anëtarëve të AKR-së, mysafirë janë edhe ish-presidenti i Kroacisë Stipe Mesiq, kryetari i Vetëvendosjes Visar Ymeri, deputetja Donika Kadaj-Bujupi, nga AAK-ja deputeti Ali Berisha, etj.
Ymeri dhe Kadaj-Bujupi nuk janë ngritur në këmbë kur u intonua himni shtetëror i Kosovës
SHPËRNDAJE