imageRio de Janiero, 9 gusht  -Ka nodhur sot nje inicdent ne Rio 2016. Deshmitret pohojne se skenat qe pane në  Rio gjatë Lojrave Olimpike, ishin dicka me shume se incident, ishin lufte mes  mes te rinjve brazliane dhe delegacionit ng Mali i Zi , njofton agjencia e lajmeve “Presheva jonë” duke ju referuar mediave te Brasilja.

Keto banda braziliane duket se kanë qenë prej kohësh duke pritur për këtë Olimpiadë. Veprimi pabesueshme, anëtarët e delegacionit të Malit të Zi u ballafaqun keq me ta fyt per fyti.

Nëpunësi i Komitetit Olimpik të Malit të Zi (MOC) Nikola Gjuroviç, përfaqësues i përfaqësive diplomatike dhe konsullore të Malit të Zi në Argjentinë Miljan Mugosha dhe përfaqësues të diasporës malazeze, Bozhidar Saranovic dhe Nikolas Vukasovic u sulmuan në afërsi të aeroportit në Rio de Janeiro, por , sipas policise nuk ka te vrare-

Sipas mediave braziliane,  delegacioni nga Potrgorica ishin duke u kthyer nga aeroporti i Rio de Janiero me makina caktuar nga Komiteti Organizativ, u përplas hajdutë të cilët ishin në makinë tjetër. Hajdutët menjëherë doli dhe në shënjestër, rrëmbyer të gjitha sendet dhe dokumentet personale.

Për t’i bërë gjërat edhe më keq, në fund ata morën makinën që ky delegacion është caktuar. Policia arriti për fat të mirë shumë shpejt dhe i shptuan se keqes, pa viktima…k macat n bark ja kishin futur te irnjt brazilian delegacionit nga Mali i Zi ne Rio 2016riooo

SHPËRNDAJE