Cka i tha Kadrija Vucicit: Enderroj qe Lugina t’i bashkohet Kosoves. Kurse Vuciti endrrat po i dalin zhgender për Veriun?! Perkujtoje kur Vesi i tha Vucicit se  “Serbia mos të provon të kthehet, më nuk do ndalemi deri në Nish..” Ndoshta Kadri Veseli ska pasur faj se llogarte ne “70 mije” vetarenet?!..

Kryeparlamentari kosovar i cili dje thoshte se “dua ta marr deri ne Nish” apo edhe Luhinen e Preshvës, qe duket se ai deklarata e tija tashme i ka konvertuar ne endrra.  Veselit i ik treni për Nish, zbret ne Broboniq. Bashkon Luginene e  Preshvës me Kosoven me ëndrra, ka shkruar agjencia e lajmeve “Presheva jonë”

Veseli ka ritheksuar edhe një herë qëndrimin se Kosova është unike dhe nuk do të ketë cenim të integritetit territorial. Derisa Vucic endrren eben zhgenderr emerr veriuin,. Veseli vazhdon me enderra ta bashkoje Presheven me Kosovën , shkruan agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

Sipas Kadri Veselit “ëndërroj që Presheva, Medvegja e Bujanoci t’i bashkohen Kosovën dhe nuk do të ndalet së punuari për këtë, edhe pse është kundër cenimit të integritetit territorial të Serbisë.”

SHPËRNDAJE