Traineri i Arsenalit,Arsen Venger është shprehur se sulmuesi i Barcelonës,argjentinasi Leo Messi është në rrugë të mbrarë për ta fituar edhe këtë vitë topin e artë duke u bërë kështu hera e tretë që ky trofe i takon “pleshtit”.

Ai e meriton edhe këtë vitë ta fitoj,ekipi i tijë ka luajtur dhe po luan mirë,ata kanë fituar gjithëqka ndërkohë që ai ka qenë vendimtarë në ndeshje të mëdha,thjesht mendoj se edhe këtë vitë topi i artë i takon atij,ka përfunduar francezi.

SHPËRNDAJE