Nuk kanë mbetur edhe dhjetë ditë të plota kur do të mund ta shofim “El Classicon” e cila mendohet se do të mund të jetë vendimtare për Realin në këtë sezon dhe trainerët tashmë kanë filluar të zbulojnë detalje nga ky takim…

Pep Guardiola,traineri i Barcelonës ka zbuluar se kundër Realit po mendon të zbres me formacionin 3-5-2 që do të thotë se do në mesfushë do të jetë një “trafik” i stërngarkuar ku Barcelona mendon ta zhvilloj edhe lojë,sepse një gjë e tillë i shkon më së miri për dore.

Në mbrojtje do të luaj Marcherano si qendërmbrojtës i mbështetur nga ikona e Barcelonës Puyol dhe Eric Abidal. Traineri katalunas ka folur edhe për sulmin,ku ka thënë se është duke e shqyrtuar mundësin e lënjes në pankin të Villas.

SHPËRNDAJE