Trajneri i sapoemëruar i ekipit spanjoll Villarreal, Manuel Preciado ka ndërruar jetë, si pasojë e një sulmi në zemër. Ai ishte 54 vjeçar.

Preciado, kishte rënë dakord të marrë përgjegjësinë mbi ekipin të mërkurën, kishet kontartën njëvjeçare dhe pritej ët shfaqej në Villarreal të premten.

Ekipi ka rënë nga Liga Spanjolle në vitin e kaluar.

Presidenti i Villarrealit Fernando Roig tha se klubi do të përpiqet që të kujdeset për familjen e të ndjerit, Preciado.

SHPËRNDAJE