shennnUrime, urime Shen Valentin e fundit bashkarisht juve të juve te Venedikut, pardon te Burojes dhe Prapashticës.. C’est la vie !

 

Bashimin, binjakezimin apo “dashurine” e zjarrte te ketyre dy liderve e kane deshmuar jo vetem deklaratat e tyre dmth Hashim Thacit dhe Isa Mustafës por edhe artistet kosovare me fotografi qofshin ato edhe fotoshope. Keto foto flasin me shume se “uniteti” i tyre qofte edhe artificial apo me pyk te zorit, ka shkruar sot agjencia e lajemeve “Presheva Jonë” ne rubriken e saj te humorit.

 

Të ndalet “sexi politika” e Hashim Thacit me Isa Mustafa te cilet bejne hajgare me popullin, here njeri nder e here tjetri permbi ?! Kurse populli gjithje nder i shtypur…

Ne qarshin e Prishitnes komentohet se pas kesaj  “dashurie” të zjarrte mes Hashimit dhe Thacit fshihet dicka. Ose Hashimi i ka fol miliona euro Isës ose e ka kercnuar, mos gabo mem leshue prej dore se ta hjek kryet si t’pulës… Prandaj edhe Isa e ka pak si te veshtire ta prishin “niqahin” me Hashimin se i del dardh me bisht. Jo ndoshta nga elektorati qe tradhtoi Isa Mustafa. Sepse anetaret e LDK-së nuk e kane votuar, zgjedhur Isen me mbajt dupsh Hashimin apo me ba hajgare me popullin me poste, duke bere rrokada sikur Putini me Mevdvedev, her njeri prresident e here tjetri kryeminister, here njeri nder e here tjetri përmbi duke bërë “sex politik”.. Por me e mbajt , me avancue prceset ne Kosovë, integruar vendin. Dhe krejt normale duket deklartat e Isa Mustafes për pro Thacit here për “aleat”, “unitet” e  her për “president”. Se ka qare pa e mbeshtet ose ja hjek shkallën nga kmbët dhe  torten nga goja, pamvresisht se popullin e Kosovës e ka mbulur skamja e fukarralleku…Me nje fjale Hashimi për Isen eshte bere si “kompir” i nxehte, nuk po guxon as me e lan e as me e mbajt..Luaje mace kryet e bullit, thotë populli

Por duket se me 17 shkurt jo vetem muaji por edhe viti e karriera e ne qeveri do te jete  i qarte dhe besa me i shkurter për Isen dhe Hashimin….Urime, urime Shen Valentin e fundit bashkarisht juve te Venedikut, pardon te Burojes dhe Prapashticës.. C’est la vie !  Edhe kjo “dahuria” e juaj ishte “svka cuda tri dan..” si thone miqte e  juaj serb me të cilet për cdo muaj i shtrnegoni duart,  perqafohenen apo puthen për  për hater te “zejdenicës” ?!

SHPËRNDAJE