Nyon (UEFA), 5 korrik  -Disa media ne ballkan kane shkruar sot ekipi i KF Drita nga Gjilani qenka denuar nga UEFA apo kjo organizata evorpiane e futbollit do te merr masa ndeshkimi pse  Liridon Leci paska bere shiponjën.

Por, zyrtaret e EFA-s i kane deklaruar agjencise se lajmeve “Presheva Jonë” ne UEFA se asnjera as tjetra nuk jane te verteta, sepse nuk kane denuar as klubin gjilanas e as Liridon Lecin per shqiponjën.

“Asnjë rast disiplinor nuk është hapur pas ndeshjes finale finale të Ligës së Kampionëve të UEFA-s midis Lincoln FC dhe KF Drita, të luajtur në Gjibraltar…” (“No disciplinary case has been opened after the UEFA Champions League preliminary round final match between Lincoln FC and KF Drita, played in Gibraltar.“) ka thene zyrtari UEFA-s (RvP) per agjencine e lajmeve “Presheva jonë”

SHPËRNDAJE