Nje delegacion prej katër personave pa prit pa kujtuar e kane pare veten në nje qytet te Serbisë me emrin Nis (Nish) qe ne fakt ata ishin nisur per ne Nice (Nise) te Francës ?!, shkruan agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” duke ju referuar AFP-së

Kjo shetitje e kot  e ketyre kater cekëve ju ofrua nga një kompani për fluturime «low cost» nga Bratislava në Sllovakisë për fundjavë per ne në Nish, keshtu duke ngatërruar kety dy qytetet me nje distance “vetem” per 1.500 kilometra?!

“Mund të konfirmoj se ata kanë zbarkuar në Nish te Serbisë me  gabimin e tyre. Ata,  menjëherë kane vazhduar udhëtimin e tyre në aeroportin e Sofjes në Bullgari nja 150 km, por t ekapur aeroplanin ne desinaconie duhur per ne Nice te Francës. M eekte gabim nuk fioti askush, por per qyteti i Nishit i cili thuajse nuk eshet eprmendur kurre neper mediat e huaja. Deprtamenti i Turizmit ne Nish duhet falenderuar nme erend te pare keta budallenjte turiste dhe mediat e huaja, për këte reklame per qytetin e tyre qe ju erdhen gabimish turistet e paftuar.

 

SHPËRNDAJE