ImageKryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj e ka pritur në takim ministrin të Jashtëm të Turqisë, Mevlut Çavusoglu.

Ai përmes një postimi në Facebook, Haradinaj ka shkruar se  ministri turk Çavusoglu u sigurova për mbështetjen e plotë të shtetit turk për anëtarësimin e Kosovës në Interpol dhe lobimin për shtimin e njohjeve të reja.

Postimi i plotë:

Bashkëbisedim i frytshëm mbi dinamikën e ardhshme të bashkëpunimit të dy shteteve tona me ministrin e Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlut Çavusoglu, me të cilin shprehëm vullnetin e përbashkët për intesifikimin e partneritetit politik, ekonomik dhe të sigurisë ndërmjet dy vendeve tona, në dobi të të dy palëve. Nga ministri turk Çavusoglu u sigurova për mbështetjen e plotë të shtetit turk për anëtarësimin e Kosovës në Interpol dhe lobimin për shtimin e njohjeve të reja.

SHPËRNDAJE