Image result for Automobil pokosio dete na bicikluBujanoc, 11 shtator  -Në një aksident trafiku ka ndodhur të dielën pasdite në rrugën lokale Lucane – Oslare në komunën e Bujanocit, ku n je veture ka goditur një fëmijë që po ngiste një biçikletë i cli me pas vdiq, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”.

 

Në  kete aksident trafiku, ka humbur jetën nxenësi Adonis Adili 11 vjeçar nga Tërnoci i Bujanocit

Kundër shoferi do të jetë padi penale nën dyshimin se kanë kryer krime vepra të rënda kundër sigurisë së trafikut publik dhe dështimit për të ndihmuar faqen e plagosur në aksident trafiku

Aksidenti ka ndodhur ne oret e pasdites (15:30)  kur shoferi (agjami 21) me “Passat” me targa të Bujanoc për arsye edne të panjohura ne nej rrugice te qytetit në anën e majtë të rrugë ai ka goditur biçikletën te cilen e ngiste një fëmijë nga komuna e Bujanocit. Nga lëndimet e pësuara, fëmija vdiq në vend.

Sipas policisë,  kunder  shoferit  te moshes se re do të ngirhet akuza penale mbi dyshimin se kanë kryer krime vepra të rënda kundër sigurisë së trafikut publik dhe  abstenimit ndihmuar tfmeijen e goditur në kete aksident me makinë.

SHPËRNDAJE