Résultat de recherche d'images pour "Milica Petrović (27), njena rođena sestra Marija Petrović (24)"Preshevë, 3 prill  -Nishi Milica Petroviq (27), motra e saj Marija Petroviq (24) dhe çiklistëve Svetilsav Tonic (82) vdiqen në një aksident të tmerrshme me veture më 1 prill rreth 18 orës në Nish, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”  duke u referuar medive serbe.

mesojet se jskaktar i kesaj tragjedie ishte Stojan Nikolov (30) nga Huma, i cili ishte ne timon të “opel astra”, i cli provkoi aksidneti tragjik pranë shkollës fillore “Njegosh” në Rrugën e Knjazhaveckës.

Résultat de recherche d'images pour "Milica Petrović (27), njena rođena sestra Marija Petrović (24)"Aksidenti tragji ndodhi në afërsi të shkollës fillore “Njegosh” në Knjazevac. Nga rrëzimi i çiklistit vdiq në vend, ndërsa Milica e re vdiq në Qendrën Emergjente ne Nish pasi kishte marrur lëndime të rënda. Për gati dy ditë, mjekët luftuan për jetën e motrës së saj. Fatkeqësisht edhe Maria vdiq sot heret në mëngjes në Qendrën Klinike të Nishit.

Nga aksidenti i tmerrshëm ndodhi kur vetura  “Opel”, që  vinte nga Vrezhia e Poshtme, në rrethana ende te panjohura, me shpejtësi tetjet të lartë ne veturen qe e ngsnin motrat Petrovic,  duke ir en fllimisht  nje plaku në një biçikletë. Sipas informatave të para, shoferi Stojan ishte nën ndikimin e alkoolit dhe u kthye nga nje ndeje e natës.

Dëshmitarët okularë vazhdojnë të flasin me tronditje për tmerrin cfare kihsin pare para syve të tyre. Motrat fatkeqe po ktheheshin nga tezja nga nje zhurke.

Milica dhe Marija janë një nga studentët më të mirë në Serbi, të cilët gjithashtu kishin bursa shtetërore. Milica përfundoi studimet e magjistraturës në psikologji me notën më të lartë, pas së cilës kaloi gjashtë muaj në Fondacionin “Dr Zoran Gjingjiq” në Gjermani.

Halla e tezës thotë se deri në herën e fundit shpresonte që lëndimet nuk ishin aq të rënda.

 

Svetisllav Toniç, 82 vjeç, vkktima e trete, ishte duke shkuar rruges me biçiklete në shtëpinë e tij, nëpër rrugën Nitex, ku ai lindi dhe ku jetonte, për të vizituar vreshtin.

SHPËRNDAJE