Elle Macpherson, ish-modelja e pagëzuar me emrin “The Body”, sot prezantuese e talent-show anglez “Britain’s Next Top Model”, ka rrëfyer sekretin e suksesit për të sfiluar në pasarela. Ajo vec qae eshte e bukur, simpatike eshte edhe seksi dhe provokuese..për t ‘u bindur majft t’i shikoni keto foto poshtë dhe VIDEO ekselansë…VAZHDON përmes LIKE...

[wp-like-locker] “Për të pasur vërtetë sukses, përveç gjërave tipike si këmbët e gjatë dhe shpatullat e gjera, duhet të ketë dhe diçka më tepër, një tip “aureole”. Në momentin kur hyn në një dhomë, të gjithë duhet të presin veten: ‘kush është kjo vajzë’”, ka thënë Macpherson për show televiziv “This Morning”.

Më tej ajo ka rrëfyer se bota e modës është e vështirë, por jo e paarritshme. “Asnjëherë nuk duhet të mendoni se bota e modës është e paarritshme, thjesht që fiziku i lartë dhe dobësia tipike e top modeleve bën të duken më bukur veshjet.

Por nga ana tjetër ka shumë profesione të tjera që kërkojnë të kesh një trup të veçantë. Kalorësit për shembull: nuk ka kuptim të jesh 1.90 i gjatë dhe të kërkosh të bëhesh kalorës: nuk do të funksiononte.

Nuk bëhet fjalë për diskriminim, thjesht nuk është fiziku i përshtatshëm për një punë të caktuar, edhe pse industria e modës po ndryshon dhe tani ka hapësirë për bukuri të ndryshme si p.sh. Kate Moss, që është me të vërtetë shumë e dobët”, ka përfunduar ajo.[/wp-like-locker]

Për cka Like ?…thjesht për mbrojtjen e  fëmijëve nga fotot, që nuk i takojnë  moshës (-18+)  së tyre.

Ju falemnderit për mirëkuptim !

REDAKSIA

SHPËRNDAJE