Kur je e suksesshme, mund te ndodhin gjera te papritura, supriza te kqija nga njerez te keqinj në rrjetet sociale, duke thyer facebooku-n e perosnlaitetve, yjeve qofshin te aktirmit apo modeleve. Viktime ketyre matrapazeve kesaj radhe eshte edhe aktorja dhe modelja jone e njohur shqiptare Keshtjella Pepshi Miss Kosva -Univers  e cla etn dhe vepron ne kryeqytetin e Zvicres, ne Bernë,  njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”.

Të dashur, ndjekës të Kështjella Pepshit, persona të pandërgjegjshëm, kan thyer Facebook-un dhe Instagram-in e Kështjellës: shih faqën e saj, poshtë në foto. Ju lutëm ç’do gjë që ju vie në emër të saj, privat apo hapur, ju njoftoj së nuk jan nga Kështjella. Jan njoftuar organet e Facebook-dhe Instagram-it dhe ata po punojnë në gjetjen e përsonave.

Bukuroshja Keshtjella Pepshi (nga Peja) qe jeton dhe vepron ne Berne te Zvicres ndoshta nuk ka nevoje ta prezetojme aq, nese kujtojme se ajo ishte Miss Kosova Univers e cila perfaqesoi bukurine dhe sharmin shqiptar te Republikes se Kosoves ne Las Vegas ajo tashme ka dalur me nje videoklip të ri Too Many Miles Music. Sikur t’mos ishin gjitha keto suksese te Keshtjella Pepshit, sigurisht nuk do te prishej fb i saj, ka shkruar  agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

Bukuroshja e spektaklëve të modës, Kështjella Pepshi kalon përtej limiteve të modelimit, duke u bërë sinonim i showbizit shqiptar në Zvicër edhe përmes këngës.

SHPËRNDAJE