nikllthaSofie, 1 qershor -Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po merr pjesë në samitit e SEECP-së në Sofi, ka zhvilluar edhe një takim bilateral me homologun e tij serb,  Tomislav Nikolic.edhe pse qe ty para ca vitesh kishin refuzuar nje gje te tille (“Nikolić: Ja se ne bih rukovao s Tačijem!”)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai serb Tomislav Nikoliq u takuan në Samitin e Kryetarëve të Shteteve dhe Qeverive për Bashkëpunim rajonal (SEECP) në Bullgari, ku nje gje e çuditshme ka rene ne syte e gazetareve se këta dy liderë u shfaqen të veshur pothuajse njësoj, sikur te ishin binjak?!, ka shkruar agjencia e lajmeve “Presheva jone” .

Kostum ngjyrë të kaltër të errët, kravata ngjyrë vjollcë ishin zgjedhjet identike që kishin vendosur të vishnin presidenti i Kosovës dhe ai i Serbisë.

Rastësia e tyre e çuditshme nuk ka mundur pa u vënë re, megjithatë, fotografia e Nikoliqit dhe Thaçit shumë shpejt u shpërndan gjithandej në rrjetet sociale

SHPËRNDAJE