Tenis: Maria Sharapova fitoi në Roland Garros Tenistja ruse, Maria Sharapova, ka fituar në turneun ndërkombëtar të tenisit në Paris, Roland Garros, pasi sot në finale e mundi italianen Sara Errani, në dy seta 6:3 dhe 6:2. Kështu, ajo u bë tenistja e 10 më botë në historinë e këtij sporti, që gjatë karrierës fitoi në të katër garat e kategorisë Grand Slam. Më parë, ajo ka fituar në Wimbledon 2004, US Open 2006 dhe Australian Open 2008. 25 vjeçarja Sharapova është sportistja me të ardhurat më të larta në botë. Ajo tash e kryeson listën e tenisteve më të mira botërore.

SHPËRNDAJE