Preshevë, 28 mars -Të paktën 32 vetë jane mbytur në një aksident me makinë në Guatemalë, kur një kamion u gjuajt në masën e njerëzve në autostradë, thanë autoritetet e vendit. Një tjetër nëntë vetë ishin në gjendje kritike të transportuar në spitale, tha Ministri i Shëndetësisë Karlos Soto. Aksidenti ndodhi në Nahual, në perëndim të Guatemalës.nojfton Roiters, transmeton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

Tham, tamam ashtu si në Gjilan se e njeta skene ishte pare edhe ne Gjlan poara nje muaji, por fatmriesisht dhe fale Zotit pati vetëm nje viktimë.

Aksidenti ndodhi kur një kamion goditi një grup njerëzish që shkuan në një rrugë për të kontrolluar gjendjen e personit që kishte goditur më parë makinën.

“Në këtë moment, ne koordinojmë veprime për të ofruar mbështetje të plotë për familjet e viktimave. Ngushëllimet më të sinqerta,” shkroi presidenti i Guatemalës Jimmy Moralesgvatemala, autobus, nesreca

SHPËRNDAJE