bresheriStuhi dhe breshër i madh në Kosovë., perkunder  temperaturave te  larta që karakterizuan javën që lamë pas, këtë fillim javë kanë filluar të bien.

Në disa komuna të Kosovës sidmos ne Vushtrirr, Gjilan, prishtine em rrethine…pasditen e sotme ka pasur reshje të shiut dhe breshërit.

Në komunën e Vushtrrisë në disa fotografi shihet se reshjet e breshrit kanë qenë jashtëzakonisht të mëdha. Nuk dihet ende nëse ky breshër u ka shkaktuar dëme në kulturat bujqësore.

SHPËRNDAJE